Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde  28.08.2019  tarihinden itibaren görev yapan Kaymakam Kenan Aktaş, seçimlere 50 günden az bir süre kala Sakarya Pamukova Kaymakamlığına geçici görevlendirmeyle gönderilmesi dikkay çekti. 

Bediüzzaman Said Nursi Şanlıurfa'da Anılıyor Bediüzzaman Said Nursi Şanlıurfa'da Anılıyor

Kaymakam atama ve tayinleri dönemine 4 ay kala Kaymakam Kenan Aktaş, seçimlere 50 günden az bir süre kala Sakarya Pamukova Kaymakamlığına geçici görevlendirmeyle gönderilmesi Suruçlular tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

Kaymakam Kenan Aktaş Kimdir?

Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesi’nde doğdu. İlk,orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2009 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine geçiş yaptı.

Sırasıyla Karaman İlinde teftiş stajı ve Kırşehir’in Kaman İlçesinde Kaymakam refikliği stajlarını tamamladıktan sonra, Rize İkizdere ve Trabzon Hayrat İlçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yurt dışı stajı için gönderildiği ABD’de 1 (bir) yıl süre ile eğitim aldı.

Bu süre zarfında ABD’de Kamu yönetimi üzerine inceleme ve araştırmalarda bulundu. Afyonkarahisar Çobanlar Kaymakamlığı görevinin ardından, İçişleri Bakanlığının 2014/1032 sayılı Kararıyla Çorum Ortaköy Kaymakamılığ yaptı.

İçişleri Bakanlığının 2016/861 sayılı atama kararnamesi ile 01.12.2016 tarihinde Mazgirt Kaymakamı ve Son olarak 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Suruç Kaymakamlığına atanmıştı.Evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.