Suruç Belediyesi Toplantı/Konferans Salonu’nda düzenlenen “Gençlik Buluşması”na katıldı. Kaymakam Güneş, “İşte görmek istediğimiz gençlik işte Suruç’ta olmasını istediğimiz gençlik. İyi ki varsınız sizlerle gurur duyuyorum. Gençlerle bir araya gelmek bizi her zaman mutlu ediyor, sevindiriyor, çünkü ülkemizin gerçek sahipleri geleceği siz değerli gençlersiniz. İlçemizde gençlere dönük Kaymakamlığımız ve Belediyemiz aracılığıyla yapılan proje ve hizmetleri sizlerle paylaşmak bizleri mutlu ediyor.”

Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Güneş, gençlere hitaben; Amacımız, Devletimizin bizlere emanet ettiği her kuruş ödeneği ayırt etmeksizin kadını, erkeği, yaşlısı, genci, dezavantajlı durumda olan vatandaşlarımıza hizmete dönüştürmektir.

Gençlerimizin Devletimize ve Milletimize, kutsal değerlerimize aşık sevdalı iyi bir yurttaş olarak yetişmeleri; kendisi, ailesi, bölgesi ve Devleti için hedefleri olan, iyi bir insan olarak yetişmeleri için bizler elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz.

Yıllarca birileri burayı terörize etmeye çalıştılar, terör örgütlerinin arka bahçesi yapmaya çalıştılar, gençliğimizi bizden çalmaya çalıştılar, gençlerimizin zihinlerini kirletmeye çalıştılar. Burada göstermiş olduğunuz sinerji, burada olmanız, burada bulunmanız bunu başaramadıklarını, bundan sonra da başaramayacaklarına olan inancım yüz kat daha arttı. Allah’a hamd olsun.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Güneş, kendi hayatından örnekler verdiği ve öğrenim hayatı, mesleki deneyimleri, Kaymakamlık Mesleği ve yetişme sürecinden bahsederek gençlerle hasbihalleşti.

‘Vatan- Millet Düşmanlarına Kaptıracak Tek Bir Gencimiz Yoktur’

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili İbrahim Güneş, “Tek bir evladımızın dahi terör örgütleri, ihanet çeteleri, suç yapıları tarafından elimizden kopartılmasına rıza göstermeyiz, göstermeyeceğiz de. Bizler bölgemizden Suruç’tan eğitimli, nitelikli, sosyal ve kültürel anlamda ülkeyi ve dünyayı takip eden üreten gençlerin yetişmesini çok önemsiyoruz.

Genç Doktorun Öldüğü Feci Kaza Güvenlik Kamerasında Genç Doktorun Öldüğü Feci Kaza Güvenlik Kamerasında

Dolayısıyla bizim vatan- millet düşmanlarına kaptıracak tek bir gencimiz yoktur. Bizim Terör örgütlerine, suç örgütlerine, çıkar çetelerine, vandallara, sokak çetelerine kaptıracak tek bir çocuğumuz, gencimiz yoktur.

Kaymakam Güneş, bu nedenle gençlerimizin öncelikle kendilerine, ailelerine, yaşadıkları bölgeye ve ülkelerine değer vermeleri gerektiğini, Devletimiz ve Milletimiz için hedeflerini büyük tutmaları gerektiğine atıfta bulunmuştur.

Konuşmaların ardından Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Suruç İlçe Temsilcisi Faruk Yavuz tarafından, Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Güneş’e ilçeye yaptıkları hizmetten ve gençlere verdiği destekler için teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kaymakam Güneş, gençlere teşekkür ederek “Gençlik Buluşması” programlarının devamını da dileyerek, tüm gençlere başarılar diledi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan