Suruç'ta ''Sen kızsın oynayamazsın'' denilerek futbol maçlarına alınmayan Narin Yüksel, futbol ve hokeyde milli takımlarına seçildi.

Suruç ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Narin Yüksel, küçük yaşta futbola ilgi duymaya başladı. Mahallede futbol oynayan erkek arkadaşları tarafından oyunlara alınmayan Narin, öğretmenlerin yönlendirmesiyle Şanlıurfa Gençlikspor Kadın Futbol Kulüp Başkanı ve Antrenör Mustafa Abak ile tanıştı.

Abak'ın kendisini takıma kabul etmesi üzerine futbolculuk hayaline ilk adımını atan Narin, kısa sürede 17 yaş altı milli takım kadrosuna seçildi. Futbol da gösterdiği başarının ardından ilçede kurulan Suruç Hokey Spor Kulübüne de katılan Narin, bu spor dalında başarı gösterdi ve aynı yaş grubundaki milli takıma davet edildi.

Formasını giydiği hokey takımıyla U 16 Hokey Salon Türkiye Şampiyonası'nda 3'ncülük başarısını elde eden Narin Yüksel, futbolu çok sevdiğini, hayallerine kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduğunu söyledi.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfalı Okçudan İlk Bronz Madalya  Şanlıurfalı Okçudan İlk Bronz Madalya 

Suruç Gençlik Spor kulübü Başkanı Mustafa Yüksel, “Bu büyük başarıdan dolayı başta sporcumuzu ve Değerli teknik hocalarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca Spora ve gençliğe vermiş olduğu desteklerden dolayı Şanlıurfa valimiz sayın Abdullah Erin ve Suruç kaymakamımız sayın Kenan Aktaş beye teşekkür ediyoruz.”dedi.