Belediye ekipleri, kötü görünümü olan, can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan metruk binaları tek tek yıkarak, kötü görünümün de öne geçiyor.

Suruç Belediyesi'nin  sosyal medya hesabında yapılan açıklamaya göre 2019-2024 yıları arasında 90 adet metruk yapı yıkım çalışması yapıldı. 

Belediye Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığıyla koordineli olarak yürütülen çalışmalar sonucunda; 31 metruk yapının kullanımını engelleyecek fiziki tedbirler alınmış ve 19 adet metruk yapı rehabilite edilmiştir. 4 adet metruk binaya ilişkin süreçte devam etmekte olduğu bilgisi alındı. 

Suruç şehir merkezinde ve kırsalda bulunan metruk yapıları "3194 Sayılı İmar Kanunu" çerçevesinde çevre sağlığı ve güvenliğini tehdit gerekçesiyle yıkımını yaptı. Ekipler yıkımı yapılan metruk binaların hafriyatlarını da kaldırdı.

Bakan Uraloğlu: “Şanlıurfa’da Deprem Konutlarıyla Yolları Eş Zamanlı Olarak Bitecek” Bakan Uraloğlu: “Şanlıurfa’da Deprem Konutlarıyla Yolları Eş Zamanlı Olarak Bitecek”

Suruç Belediye Başkanlığı'nca kötü görünüme sebep olan ve vatandaşların can güvenliği tehdit eden metruk yapıların yıkımına devam edeceği öğrenildi.

Editör: Urfadasin Haber