Suruç Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Futbol Sahasında düzenlenen törende Kaymakamakam ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekili İbrahim Güneş, Garnizon Komutanı Tnk.Yb. Uğur Topkara ve Suruç Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Fatih Özkılıç ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katldı.

Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabul edilmesinin ardından Kaymakam İbrahim Güneş , Garnizon Komutanı Tnk Yb. Uğur Topkara, halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajının okundu.

Suruç Kaymakamı İbrahim Güneş, günün anlam ve önemini belirten konuşmasınıda  “Artık cumhuriyetimiz 100 yaşında büyük önderimizin büyük çabaları ve gayreti ile milli mücadelenin başlatıldığı Anadolu topraklarında ulusumuzun yekvücut olduğu, kendi kaderini kendi tayin ettiği hiçbir millete hiçbir ülkeye boyun eğmediği ,boyunduruk kabul etmediği; ben ancak bağımsız bir ülke olurum diyerek canını ve kanını ortaya koyduğu bu kutsal toprakların bir ferdi olmak her millete her ulusa ve her kişiye nasip olmaz . Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu mücadelenin eşsiz kahramanlarını saygıyla minnetle anıyoruz.”dedi.

Gösterilerin sunulduğu programda, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Şanlıurfa'da Göçmen Kaçakçılığından 16 Kişi Gözaltına Alındı Şanlıurfa'da Göçmen Kaçakçılığından 16 Kişi Gözaltına Alındı

Buradaki kutlamalar, tören geçidiyle son buldu.