İhbarları anında değerlendiren ekipler, şiddetli yağıştan kaynaklı yaşanan olumsuzluklara anında müdahale etti, vatandaşların imdadına yetişti.
Bazı noktalarda oluşan su taşkınlarına karşı iş makineleriyle hızlı bir şekilde müdahale eden ekipler; ilçe genelindeki su giderlerini temizledi, ev ve iş yerlerinde su tahliyesi yaptı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Güneş, sağanak yağış sırası ve sonrası vatandaşların olumsuzluk yaşamaması için her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, Acil Durum Afet Ekiplerinin koordineli bir şekilde çalıştığını söyledi.

Türkiye'de, Son 53 Yılın En Sıcak Haziran Ayı Şanlıurfa'da Yaşandı Türkiye'de, Son 53 Yılın En Sıcak Haziran Ayı Şanlıurfa'da Yaşandı

Sel felaketinden etkilenen mahallelerde yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya gelerek Acil Durum Afet ekiplerinden bilgiler alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Güneş, Meteorolojiden gelen uyarı üzerine teyakkuza geçtiklerini kaydederek; “Öncelikle selden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlçemizde dün gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren şiddetli yağıştan dolayı meydana gelen olumsuzluklara ekiplerimiz anında müdahale ederek sorunların büyümesine engel oldu. Sağanak yağışın ardından ilçedeki kurum amirleri ile birlikte selden etkilenen vatandaşlarımızı ziyaret ederek, yanlarında olduk. Gerekli tüm önlemleri aldık ve çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Suruç Kaymakamlığı Acil Durum Afet ekiplerinin 7/24 görev başında olduğunu belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Güneş, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşların 0414 611 80 74 ,  0414 611 33 90, 0414 611 39 22 numaralı “Beyaz Masa” iletişim hattını arayabileceklerini söyledi

Editör: Urfadasin Haber