Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yıllardır yapılmayan kanalizasyon alt yapısı için çıkılan ihalenin yankıları Türkiye gündemine oturdu.

24. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim Gök, kafa karıştıran ihaleyle ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü açıklama yapmaya davet etti.

GÖK: KAMUOYUNA BİR AÇIKLAMA YAPARSANIZ İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
24. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim Gök sosyal medya hesabından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü de etiketleyerek “Sayın Başkan mevzubahis olan Suruç ihalesi ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yaparsanız iyi olur diye düşünüyorum. “dedi.

İHALENİN BELGESİNİ YAYINLADI

Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Meclisi’nin eski AKP’li üyesi Bilal Tekatlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün Suruç ilçesindeki kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri inşaat ihalesine ilişkin sonuç bilgi formunu ise sosyal medya hesabında yayımladı. 

Bilgi formuna göre; ihale, 10 milyon 353 bin Euro ile en düşük teklifi veren Kural ARGE-MST iş ortaklığı yerine, 15 milyon 599 bin 594 Euro teklif veren Asil İnşaat-Çeltikçioğlu İnşaat ortaklığına verildi. Bilgi formunda, iki iş ortaklığının daha ihaleyi kazanan Kural ARGE-MST ortaklığından daha düşük teklif verdiği görüldü.

"5 MİLYON EURO KİMLERİN CEBİNE GİTTİ"

Bilal Tekatlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Suruç altyapı ihalesinde dönen büyük rantı ve usulsüzlükleri aylar önce yazdık. Ama troller ve rantçılar bize saldırdı. Gelinen noktada biz haklı çıktık. İhale 4. sıradaki firmaya verildi. Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti? Urfalılar adına soruyoruz" dedi.
Fb_hDoSXgAERQBA (1)