TATLISES YILLAR ÖNCE MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI YAPMIŞTI!

 Yıllar önce Şanlıurfalı Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses bile canlı yayında Suruç ilçesinde yaşanan içme suyu sorununu dile getirmiş, 11 Milletvekiline çağrı yaparak "Suruç’a su getirin" demişti. Aradan yıllar geçmesine rağmen Suruç ilçesinde ve kırsalda içme suyu sıkıntısı devam ederken, kırsal mahallede çekilen bir görüntü ise hem pes dedirtti hem de akıllarda soru işareti bıraktı.

NE BİR BEKÇİ NE DE KAPAKLARINDA KİLİT!

 Görüntülerin çekildiği yer Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi kırsal Yukarı Ataklar.  Yukarı Ataklar’da bulunan Suruç içme suyu deposunun başında ne bir bekçi var ne de su deposunun kapağı kilitli.  Hal böyle olunca vatandaşlar "Bize bu içme suyu reva görülüyor. Suruç'un suçu ne" diyor.

Su deposunun kapağı kilitli olmadığı için videoyu çeken ve urfadasın haber sitesine ulaştıran yöre insanı karşılaştığı manzara karşında şaşkınlığını gizleyemedi. İçme suyu deposunun kapağını açtığında örümcek bağlandığını ve  her türlü sağlığa zararlı kirin de olduğunu gören yöre insanı "Suruçlulara bu içme suyunumu içiriyorlar" sorusunu sormaktan kendini alamadı. 

SU DEPOSU ÖRÜMCEK AĞI KAPLAMIŞ

Son günlerde Şanlıurfa’da yaşanan ishal ve karın ağrısı nedeniyle sulara siyanür mü karıştığı basında da yer almasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaparak iddiları yalanlamıştı.  Ancak Suruç ilçesi Kırsal Yukarı Ataklar’da bulunan su deposunun içinde Örümcek ağlarının bile olduğu depoda sağlığa ne kadar büyük bir tehlike yaşatacağı görüntülendi.