Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı uyarıda, kurban atıklarının kanalizasyonlara atılmamasını bildirdi.

Suruç'ta Fırıncılar Halk Ekmeğe Tepki İçin Ekmek Çıkarmadı, Belediye Harekete Geçti Suruç'ta Fırıncılar Halk Ekmeğe Tepki İçin Ekmek Çıkarmadı, Belediye Harekete Geçti

Kanalizasyonlara atılan kurban bağırsakları ve atıklarının kötü koku ve insan sağlığı açısından zararlı bakteriler oluşturduğunu hatırlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü uyarısında şu ifadelere yer verdi;

"Kıymetli Şanlıurfalılar; Kurban Bayramını şehrimizde de idrak etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşarken dikkat edilmesi gereken çok önemli bazı hususları da belirtmek isteriz. Kurban atıklarının altyapı hatlarına (kanalizasyon, mazgallar) bırakılması kötü koku ve insan sağlığı açısından zararlı bakterilerin oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Bununla birlikte yine bu atıklar; mazgal ve kanalizasyon hatlarının akışını engelleyerek tıkanmalara neden olabilmektedir. Kurban ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımızın belirttiğinaiz konularda hassasiyetle davranmalarını rica ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu Kurban Bayramı süresince de içme suyu arıza ve vidanjör taleplerinizi 7/24 kesintisiz hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimize Alo 153 Çağrı Merkezi'ni arayarak iletebilirsiniz."

Editör: Urfadasin Haber