Tüm ülkeyi derinden yaralayan deprem felaketinin yaşanmasının ardından; Valilik, Kaymakamlıklar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve oda, borsa başkanlarıyla direkt iletişim kurarak bölgede ihtiyaçların direkt olarak karşılanması için ise AFAD'dan gelen bilgilere göre doğru ekipman ve malzemelerin bölgeye sevk edilmesi adına çalışmaları oluşturduğu Kriz Masasından yürüttü.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ; Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, Esnaf Oda Başkanları ve TMMOB'a bağlı Oda Başkanları, ŞUTSO Kriz Masası'nda bir araya gelerek süreci olabildiğince hassas ve kontrollü bir şekilde yönetti. ŞUTSO Yönetimi, ayrıca ekipler oluşturularak afet bölgesinde hem yardım hem de incelemeler yapılması yönünde gerçekleştirdiği çalışmaların sonuçlarını ilgili kamu kurumlarıyla paylaştı.

ŞUTSO olarak tır, kamyon, hafif ticari araçlar dahil toplamda 33 araç temel ihtiyaç maddelerinden oluşan malzeme, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 3500 kişiye yemek ve ayran olan gıda paketi dağıtıldı.
 

Editör: Urfadasin Haber