ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, ŞUTSO bünyesindeki 29 farklı sektörü temsilen Meslek Komite Başkanları iştirak etti.

Toplantıda sektörel sorunlar, çözüm önerileri, ŞUTSO’nun yürüttüğü çalışmalar ve planlanan projeler görüşüldü. Ayrıca, yaşanan deprem afetinin ardından normalleşme sürecinin hızlandırılması adına yürütülecek çalışmaların ön analizi yapıldı.

ŞUTSO Başkanı Yetim, toplantıda yaptığı konuşmada, deprem bölgesinde yürüttükleri çalışmalar hakkında komite üyelerine bilgiler verdi.

Toplantıyla komitelerin sizlerin sektörel sorunları ve çözüm önerilerisini konuşacaklarını kaydeden Yetim, şöyle devam etti:

“Gerçekleştirdiğimiz bu istişare toplantımızda, sizlerin sektörel sorunlarınızı ve çözüm önerilerinizi almak istiyoruz. Bunları raporlaştıracak TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na sunacağız. Sn.Hisarcıklıoğlu’ndan, sorunlarımızın çözümüne yönelik destek talebinde bulunacağız. Ayrıca bu sorunları ve çözüm önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlarla da paylaşarak sektörel anlamda çalışmalarımız sürdüreceğiz. 1 Mart 2023 tarihinden itibaren Komite Başkanlarımız ev sahipliğinde, Sektörel Durum Analizi gerçekleştirmek üzere mini istişare toplantılarına başlıyoruz. Buradan da bu bilgiyi paylaşmak istiyorum”

Komite Başkanları’nın sorunlarıyla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşmasının ardından toplantı sona erdi.

Editör: Urfadasin Haber