Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 ilde çok sayıda binanın çökmesi nedeniyle ülkemize yardıma koşan ülkeler arasında Suudi Arabistan da bulunuyordu.

Türkiye’ye gelerek afetin ilk günlerinden deprem bölgesinde arama kurtarma çalışması yapan 120 kişilik Suudi Arabistan arama kurtarma ekibi, illerdeki arama kurtarma faaliyetlerinin teker teker sona ermesiyle görevini tamamladı.

FpqLyLFXwAEV9p6

Ülkelerine gitmek üzere Şanlıurfa’daki GAP Havaalanına gelen Suudi Arabistan arama kurtarma ekibi için tören düzenlendi.

Törenin ardından arama kurtarma ekibi uçakla ülkelerine döndü.

Şanlıurfa Valiliği, törenle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Depremden etkilenen illerimizdeki arama kurtarma çalışmalarına katılan ve ülkelerine geri dönmek için ilimizde bulunan 120 kişilik Suudi Arabistan arama kurtarma ekibini yolcu etmek için, GAP Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi.

Dışişleri Bakanlığı Şanlıurfa Uluslararası İnsani Yardımlar Koordinatörü Büyükelçi Sn. Mustafa Türker Arı ve Vali Yardımcımız Yasin Akgül’ün katıldığı programda, deprem alanlarımızda gösterdikleri özveriden ötürü arama kurtarma ekibine teşekkür edildi.”FpqLwaqWYAQ0pCp

Editör: Urfadasin Haber