Trabzonspor’un, Altay maçının Şanlıurfa’da oynanması talebinin, red edilmesine CHP Milletvekili, Şanlıurfalı Mahmut Tanal gösterdi.

Mahmut Tanal "Şanlıurfa sana ne yaptı TFF? Bu kötülüğü Şanlıurfalılara neden yaptınız? " dedi.

Karşılaşmanın, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Şanlıurfa’ya karşı anlaşılmaz tavrı nedeniyle reddedilmesine Şanlıurfalı vekil, STK Başkanı ve Belediye Başkanlarının hiç bir tepki göstermemesi ve lobi faliyetinde bulunmaması dikkat çekti.

Şanlıurfa halkının, bu kötülüğü unutmayacağını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda  şunları dile getirdi; “Gerekçe neymiş? Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda Passolig ve Var (kamera sistemi) sistemi yokmuş!  Hâlbuki Şanlıurfa GAP Stadyumu’nun altyapısı, dostluk maçı, hazırlık maçı tadındaki Trabzonspor-Altay karşılaşması için gayet uygundu. Bir irade ortaya konulsaydı, Passolig ve Var sistemi kısa sürede GAP Stadyumu’nda kurulurdu. Hala da geç kalınmış değil.  TFF, önce Şanlıurfa GAP Stadyumu’nun kurulu sistemini nasıl söküp, tırlara bindirip götürdüğünü anlatsın! 

ŞANLIURFALILARIN HEVESLERİ KURSAKLARINDA BIRAKILDI

Şöyle ki: Şanlıurfaspor bir alt lige düşünce, geçtiğimiz sezon başında TFF görevlileri, soluğu Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda aldı. 
Federasyon görevlileri, 2 tırla gelip stadın Passolig ve Var sistemini söktüler. Stadın 20 kapısından turnikeleri söktüler.
Klimalara varıncaya kadar stadın malzemelerini tırlara doldurup götürdüler. Şimdi TFF, kendi söktüğü Passolig ve Var sistemini bahane edip, Trabzonspor ve Altay maçının Şanlıurfa’ya alınmasını engelledi. Şanlıurfalılar, heyecanla bu maçı bekliyordu. Hevesleri kursaklarında bırakıldı. 

"ŞANLIURFA’YA NEDEN BU KADAR HAKSIZLIK YAPILIYOR? "

Gözden kaçırmayın

Urfalı Dart Sporcusu Süleyman Can İspanya’da Yarışacak Urfalı Dart Sporcusu Süleyman Can İspanya’da Yarışacak

Şanlıurfa’nın kavurmacı vekilleri, yöneticileri kılını kıpırdatmadı. Konudan haberdar olmalarına rağmen hiçbir girişimde bulunmadılar. Şanlıurfa’nın sahipsiz bir memleket olduğunu, bu örnekte de görmüş olduk. Ağrımıza gidiyor. Şanlıurfa’ya neden bu kadar haksızlık yapılıyor? 
Şanlıurfalıların mağduriyetinin giderilmesi, gönüllerinin alınması için Ziraat Türkiye Kupası finali ya da Süper Kupa maçı Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda oynansın. Eğer TFF yanlıştan dönüp yetiştirilebilirse, Trabzonspor-Altay maçı için de adres Şanlıurfa olsun”