“Savaş, anneler için gözyaşı demektir” diyen Tanal, İsrail’in saldırılarında çocuklarını kaybeden Filistinli annelerin yaşadığı tarifsiz acıya dikkat çekti.

Tanal, “Uluslararası kamuoyu, Filistinli anneler için İsrail’in saldırılarının durdurulması yönünde elinden geleni yapmalıdır” ifadesini kullandı.

TANAL: ANNEME HASRET KALARAK BÜYÜDÜM

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Anneler Günü açıklaması şöyle:

“Bugün, 12 Mayıs Anneler Günü. Annelik, dünyanın en kutsal görevidir.

Bir annenin, bir ülkenin ve dünyanın kaderini değiştirebileceğinin en çarpıcı örneği olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı, merhume annem Keziban Tanal’ı, ahirete irtihal eden tüm anneleri rahmetle anıyorum.

Vatan uğruna toprağa düşen şehitlerimizin eşlerinin ve annelerinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Anneliği kelimelerle tarif etmek imkansızdır.

Karşılıksız sevgiyi, fedakarlığı, şefkati, huzuru temsil eden annelerimizi bir gün değil, her gün hatırlamalı ve anmalıyız.

Annelerimiz bizim baş tacımızdır.

Bir çocuk için annenin yeri asla doldurulamaz.

Mesela ilkokuldan itibaren yatılı eğitim gördüğüm için anneme hasret kalarak büyüdüm. Hiç kimse annenin yerini tutmaz. Anne evladı için en güvenli limandır. Vefatının üzerinden yıllar geçse de annemin yokluğuna alışamadım. Annem olmadan bir yanım hep eksik kalıyor. Tüm evlatlar için durum böyledir. Annesi hayatta olanlara, annelerinin kıymetini bilmelerini tavsiye ederim.

FİLİSTİNLİ ANNELERİN GÖZYAŞLARI

Annelerin hayal ettiği, barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir dünyayı hep birlikte tesis etmeliyiz.

Savaş ve krizlerden, çatışmalardan en çok kadınlar etkilenmektedir.

Savaş, anneler için gözyaşı demektir.

Uluslararası hukuku hiçe sayan İsrail’in, Filistin halkına yönelik soykırımı ve Filistin topraklarında artarak devam eden saldırılar nedeniyle Anneler Günü’nü buruk kutluyoruz.

İsrail ordusunun acımasızca ve hedef gözeterek gerçekleştirdiği saldırılarında evlatlarını, eşlerini kaybeden Filistinli annelerin gözyaşları, vicdanı ve kalbi olan herkesi yakmaktadır.

Birecik’te Yetiştirilen Aşılı Fideler Bölgenin Üretimine Büyük Katkı Sağlıyor Birecik’te Yetiştirilen Aşılı Fideler Bölgenin Üretimine Büyük Katkı Sağlıyor

İsrail’in bombardımanında iki bebeğini kaybeden Filistinli annenin “Çocuklarıma doyamadım” feryadı, savaşın acımasız yüzünü herkese göstermektedir.

Uluslararası kamuoyu, Filistinli anneler için İsrail’in saldırılarının durdurulması yönünde elinden geleni yapmalıdır.”

Editör: Urfadasin Haber