Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, terör konusunda da açıklamalarda bulunarak terörün artık kökünün kazınma aşamasına gelindiğini vurguladı.

Şehir buluşmaları kapsamında dün tam gün Şanlıurfa’da olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, düzenlediği toplantıda AK Parti'nin, son 20 yılda yaptığı hizmetleri anlattı.

Kirişci, Türkiye'nin AK Parti döneminden sonra terörle mücadele konusunda önemli aşamaya geldiğini söyledi. Terörün artık kökünün kazınma aşamasına gelindiğini vurgulayan Bakan Kirişci, şunları ifade etti;

HSK Açıkladı Yeni Atamalar Yayımlandı HSK Açıkladı Yeni Atamalar Yayımlandı

"Bugün dünyanın gündemini belirleyen bir Türkiye var. Özellikle BM'nin her yıl açılış törenlerinde 'Dünya beşten büyüktür' diyen ve bunu bütün dünyaya haykıran bir lider ve onun izlediği dış politika var. Bu ülkenin vesayet odaklarının yargı camiasına, bu ülkenin sözde o günkü elitlerine nasıl brifing verdiğini, tabi bunu tırnak içinde söylüyorum; ama nasıl talimat verdiğini de bu aziz millet, o gün bunlara şahit oldu. Kendince yargı dağıttığını zannedenler, vesayet odaklarından aldıkları talimatın gereklerini yerine getirdiler.

Bu ülkede ders kitaplarında yer alan bir şiiri okuduğu için İstanbul gibi bir metropole 4,5 yıl hizmet etmiş, bugünün cumhurbaşkanı, dünün başbakanı, öncesinde İstanbul'un büyükşehir belediye başkanı olmuş birisine siyasi yasak getirildi, hapse atıldı. 2002'de milletvekili olduğumda milletvekili olarak benim partimin genel başkanıyla ben aynı kürsüde yemin edemedim.

Söylenecek çok söz var ama öz itibarıyla şunu söylemeye çalışıyorum. Türkiye'de muhalefet diye bir şey yok. Türkiye'de içeride ve dışarıda vesayet odaklarının kuklası haline gelmiş çevreler var, birbirine benzemezler var."

Türkiye'nin sınırlarından daha büyük ülke olduğunu belirten Bakan Kirişci, savunma sanayisinde gerçekleştirilen başarıları tarım sektörü olarak kullandıklarını kaydederek, tarlada dron ile gübreleme ve ilaçlama yapıldığını söyledi.