Zencefilin söktürücü olarak tüketilen doğal bir besin. Zencefilin zayıflattığı ise bilinen bir şey sağlığada iyi geliyor.

Zencefilin zayıflattığı ise bilinen bir şey. Vereceğimiz tarifle sağlığınızı korumakla kalmayıp fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. İşte detaylar...

Beyazgül: Kangrenleşmiş Sorunları Çözdük, Çözüyoruz Beyazgül: Kangrenleşmiş Sorunları Çözdük, Çözüyoruz

Fazla kilolar bir çok kişinin problemi. Zencefilli çay tarifi ödemleri atmayı sağlıyor. Kilo kaybı yapıyor. İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz zencefili çay tarifi...

Yarım litre su ile 1 yemek kaşığı kadar ya da 1 poşet yeşil çay demlenir. İçerisine bir elma kabukları ile birlikte dilimlenerek, zencefil rendelenerek, iki tarçın çubuğu ise kırılarak atılır. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra tüketilen zayıflama çayı, sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırır.

ZAYIFLATAN KAHVE

1 su bardağı yağsız sütün içine 1 adet tarçın çubuğu atarak kaynatın. Kaynamaya başlayan sütü, çubuğu içinden çıkarmadan 45 dakika dinlenmeye alın. Dinlendikten sonra çubuk tarçını içinden çıkarıp kahveyi karıştırın İster sıcak, ister soğuk şekilde tüketebileceğiniz kahveyi ara öğün olarak kullandığınızda metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.