İbrahim Tatlıses’in, canlı yayında eski eşi Adalet Durak’ın dini inancından ve giyiminden dolayı "Kara peçeli, karayılan, büyücü” ithamlarında bulunmuştu. Urfadasın haber sitesi editörlerinin edindiği bilgiye göre Adalet Durak, bu ithamlar için avukatı aracılığı ile bugün Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı'na verilen dilekçeyle hakaret davası açtı.

NE OLMUŞTU?

Açılan davanın sonucu merak konusu olurken İbrahim Tatlıses, kendisine büyü yapıldığını iddia ederek katıldığı televizyonun canlı yayınında, yaşadığı bir kaç olumsuzluğun büyüden kaynaklı olduğunu belirtmişti. Tatlıses, genç sevgilisi ile evlilik yolunda ilerlediklerini fakat büyü yapıldığı için işlerin yolunda gitmediğini anlatmıştı. Tatlıses, bunun nedenini de evine domuz yağı sürüldüğüne bağlamıştı.

Tatlıses;  “Bodrum’daki evime domuz yağı sürmüşler… Yoksa ben burada çekirdek ailemi kurmuştum evleniyordum. Kız 48 kiloya düşmüş kahroluyorum. Ona ev aldım araba aldım daha da alırdım ama o kara peçeli ve oğlu var ya evime domuz yağı sürmüşler.” demişti.