Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in seslendirdiği “Yallah Şoför” şarkısının sahibi 89 yaşındaki Muhammed Ahmed Erbilli vefat etti.

"Yallah şoför" "Almağa gelin", "Kızlar el ele verin", "Yandım televizyonun elinden" başta olmak üzere İbrahim Tatlıses’in söylediği 12 eserin sahibi olan Muhammed Ahmed, Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde toprağa verildi.

İbrahim Tatlıses: Bana Büyü Yaptılar İbrahim Tatlıses: Bana Büyü Yaptılar

Ünlü besteci ve söz yazarı İbrahim Tatlıses’in yanı sıra Mahmut Tuncer, Nuri Sesigüzel gibi Türk sanatçıların seslendirdiği çok sayıda eserin sahibiydi.

Şarkılarını Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak 3 dilde seslendiren Muhammed Ahmed Erbilli, Irak'ın Erbil kentinde 1933'te dünyaya gelmişti.
İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği 12 şarkı sözü ve bestesinin sahibi olan ve besteleri, söz yazarlığı ile ünü Irak sınırlarını aşan Muhammed Ahmed’in vefat haberini, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, duyurdu. Maruf, uzun süredir hasta olan Muhammed Ahmed Erbilli'nin tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında yaşamını yitirdiğini paylaştı.

Türkmen sanatçının Erbil'de birlikte yaşamanın sembolü olduğunu belirten Maruf, vefatının Erbil için büyük bir kayıp olduğunu sözlerine ekledi.