Urfa'da Şelli ve Şenbayram ailesi arasında 5 ay önce başlayan husumet Ahmet Ersin Bucak, Ali Yasak ve Faruk Bayrak’ın girişimiyle barışla sonuçlandı

Taş Saray Restoranda verilen barış yemeğine; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye eski Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, kanaat önderleri, aşiret liderleri katıldı.

Urfa’dan Bin Kilometre Yaptılar Bezelye Toplamaya Gittiler Urfa’dan Bin Kilometre Yaptılar Bezelye Toplamaya Gittiler

FVnFU6ZWQAApafE

Barış yemeğinde bir konuşma yapan 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak ‘Aklımıza gelmeyen şey başımıza geldi’ sözünden misal vererek ‘Bazen aklımıza gelmeyen şeyler başımıza gelir. Hep birlikte çok üzüldük. Birçok eş dostta bu meseleyle birlikte ciddi manada üzüldüler. Bu üzüntüyü bertaraf edebilmek için dost meclisi kurup mücadele eden ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de büyük gayret gösteren Ahmet Ersin Bucak ve Ali Yasak’a da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

FVnFVjGWQAEo39t

Barış yemeğinde Kasım Hafız Sezer Kur’an-ı Kerim tilaveti okurken, Ali Topal hoca da dua etti.

Bu arada Şelli ve Şenbayram arasındaki husumet 5 ay önce Urfa'nın merkez Karaköprü ilçesi Güllübağ Mahallesi'nde bulunan Yasin Arıcı Taziye Evi'nde başlamıştı. O dönem Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi olan Eyyüp Şelli ve dayısıyla arasında silahlı kavga çıkmış 3 kişi yaralanmıştı.(medyaurfa)