Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Kasım Gülpınar, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçildi.

TBB Seçimi sonrası konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar: "Önemli olan adaletli bir şekilde hizmet edebilmek. Eminim ki parti ayrımı olmadan bu irade ortaya koyulacaktır. Sonuçta biz yerel yöneticiler olarak buralarda geldiğimiz memleketleri temsil ediyoruz. Bize oy versin veya vermesin herkesin hizmetini görmek durumundayız. Belediyecilik hizmeti böyle bir anlayış. Bu bütün şehrin nüfusunun doğumundan ölümüne kadar her türlü hizmetini karşılamak durumunda kaldığınız bir görev aslında. Hizmetlerin de adaletli ve eşit şekilde dağıtılması gerektiği kanaatindeyim."dedi.

Daha önceki TBB seçimlerinde, encümenin AK Parti'li ve MHP'li üyelerden oluşmasına karşın bu seçime iktidar tarafından nasıl bakıldığı hakkında konuşan Mehmet Kasım Gülpınar: "Cumhur İttifakı'nın içinde yer aldım ama şu an tamamen farklı bir partide siyaset yapıyorum. Cumhurbaşkanımız bu konuda nasıl bir öngörüde bulunur bilemem."ifadesini kullandı.

Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) seçimlerinde 448 CHP delegesi olmak üzere toplam 868 delege oy kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile yarışan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 515 oy aldı.

İbrahim Eyyüpoğlu tarafları sakinleştirmek isterken kavganın ortasında kaldı İbrahim Eyyüpoğlu tarafları sakinleştirmek isterken kavganın ortasında kaldı

Türkiye Belediyeler Birliği seçiminde Ekrem İmamoğlu'nun listesi:

(YRP) Şanlıurfa BB Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar,

(DEM Parti) Diyarbakır BB Eş Başkanı Ayşe Serra Bucak,

(DEM Parti) Mardin BB Eş Başkanı Ahmet Türk,

(İyi Parti) Nevşehir BB Başkanı Rasim Arı.

Belediyeler Birliği Oy Pusulası

Editör: Urfadasin Haber