Söz konusu şahsa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından idari para cezası kesildi.
Uçakta yaşananlara ise daha önce Harran Üniversitesi Hastanesinde çalışan şimdilerde ise İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde görev yapan Uzman Dr. Mehmet Çakmak şahit oldu. 

BİR YOLCUNUN MİGRENİ TUTUNCA KABİN GÖREVLİSİNİN “UÇAKTA DOKTOR VAR MI” SORUSYLA BAŞLAYAN BİR GARİP OLAY!

İstanbul’dan memleketi Şanlıurfa’ya THY’nin uçağı ile geçtiğimiz gün yolculuk yapan Uzman Dr. Mehmet Çakmak, uçakta yaşananları sosyal medya hesabından şöyle anlattı;  

“Bugün bindiğim uçakta anons geçildi; ‘Uçakta Doktor varsa lütfen kabin ekibine kendini tanıtsın!’ Neyse biri el kaldırdı. Kabin memuru geldi. Bir şeyler konuştu. Sonra gitti. Şöyle bir göz ucuyla baktım. Ne yalan söyleyeyim. Hal ve hareketlerinden kendini doktor olarak tanıtan adamı hiç doktora benzetemedim. Herhangi bir şekilde olaya müdahalesi olmadı, koltuğunda bekledi. 

Aradan 10 dakika geçti. Kabin memuruna ‘Ne yaptınız hastada bir sorun var mı? Son durum nedir? Bir ihtiyaç varsa yardımcı olabilirim’ dedim. Teşekkür etti. Hastanın migreni tutmuş bir eczacı tablet ilaç vermiş.

DOKTOR OLDUĞUNU SÖYLEYEN ADAM UÇAĞIN WC’SİNDE PÜFÜR PÜFÜR SİGARA İÇTİ

Şanlıurfa’da Yaralı Kedi Topallayarak Hastane Aciline Gitti Şanlıurfa’da Yaralı Kedi Topallayarak Hastane Aciline Gitti

Doktor olduğuna zerre inanmadığım adam bir müddet sonra WC’ye gitti. Püfür püfür sigara içiyor. Kabin memurları kapıyı tıklatıp ‘içmeyin yasak’ diyor. Bizimki aynen devam. Neyse çıktı. Hemen tutanak tutulacağını ve para cezası verileceğini ve artık THY uçağına alınamayacağı ihtimali bile olduğu belirtildi. İnişte durumun polise bile intikal edilebileceği bildirildi. Arkadaş sigara içme cezası normal kapalı alanda içilen cezalar kadar sandı sanırım. ‘Para cezası neyse öderim yeter ki olay polise aksetmesin’ dedi. Ta ki cezayı görüp yıkılana kadar. Eller kafada büyük pişmanlık. İçimizden dedik; ‘Müstahak.’

UÇAK İNİŞE GEÇERKEN TELEFONLA KONUŞMAYA BAŞLADI KABİN GÖREVLİSİ 2 KEZ UYARDI

Aradan kısa süre sonra uçak inişe geçti. Bizimki bu defa aldı eline telefonu birilerini aramaya çalışıyor. Sesli sesli telefonla konuşmaya çalışıyor. Kabin memuru geldi ‘Telefon kapalı veya uçak modunda olmalı’ diye uyardı. 5 dakika sonra yine birini aradı.

Kabin memuru bir daha geldi uyardı. Bu sefer kabin memuru gidince emniyet kemerini de açtı. Yine telefonu kurcaladı. O kadar sinir oldum ki taa en başa döndüm bir an. Bu manyak yalan yere doktorum diye el kaldırmıştır.”