Daha önce Prof. Dr. Arif Verimli'nin biran önce yasaklanması gerekiyor dediği "Huggy Wuggy" isimli oyuncaklara Ticaret Bakanlığından yasak geldi.

Ticaret Bakanlığı, "Huggy Wuggy" isimli oyuncağı yasakladı ve toplatma kararı aldı. Daha önce ünlü psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli bu oyuncakların çocuklar üzerindeki kötü etkisinde bahsederek, biran önce yasaklanması gerekiyor demişti.

Ünlü psikiyatristin çağrısına kulak veren Ticaret Bakanlığı oyuncakların satışını yasaklayıp toplatılması yönünde karar verdi. Bakanlık özellikle yurt dışından getirilen oyuncakların artık gümrükten girişini yasakladı.

Siverek'te Kadın İstihdamının İlk Sebzeleri Ekildi Siverek'te Kadın İstihdamının İlk Sebzeleri Ekildi

Arif Verimli, oyuncakların çocukların psikolojilerini kötü etkileyeceğini söylemiş şu açıklamayı yapmıştı: " Yasakçılıktan hiçbir zaman yana olmadım. Doğru davranışa ödül, yanlış davranışa eğitim anlayışındayım.

Geçen akşam Lape'ye vizite gidiyordum. Bir vitrinde gördüm, ben korktum. Böyle oyuncak mı olur? Huggy ve Wuggy yasaklansın." Büyük bir oyuncak firması tarafından üretilen bu oyuncaklar Avrupa'da başta olmak üzere birçok ülkede satışı yasaklanırken, artık Türkiye'de satışı yasaklar listesine alındı.