Trafiğe çıkacak sürücülere duyuru yapıldı. 81 ilde başladı 2 bin 815 TL cezası var. Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) Projesi 81 ilde hayata geçirildi

Trafiğe çıkacak sürücülere duyuru yapıldı. 81 ilde başladı. 2 bin 815 TL cezası var. Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) Projesi 81 ilde hayata geçirildi. Egzoz muayenesi yapılmayan araçlar tespit edilerek ceza yazılacak. Cezası da 2 bin 815 TL olacak.

Bakan:Okullara Bütçe Gönderdik Yöneticilerin Haberi Yok Bakan:Okullara Bütçe Gönderdik Yöneticilerin Haberi Yok

81 İLDE HAYATA GEÇİRİLDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, egzoz muayenesi yaptırılmayan araçların trafikte otomatik olarak trafik akışını aksatmadan tespit edilebilmesi için geliştirilen Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) Projesi’nin tüm aşamalarının tamamlanarak 81 ilde hayata geçirildiğini duyurdu.

Egzoz muayenesi yaptırılmayan araçlar elektronik sistemle kısa sürede tespit ediliyor Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES), egzoz muayenesi yaptırılmayan araçların trafik akışını aksatmadan otomatik olarak birkaç saniyede tespit edebiliyor.

2 BİN 815 TL CEZASI VAR

Bu doğrultuda Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Zonguldak’ta egzoz denetimleri yapılacağı, araçlarının egzoz muayenesini yaptırmayan vatandaşların egzoz ölçümlerini tamamlamadan trafiğe çıkmaması gerektiği, egzoz ölçümü yaptırılmamış araçlar hakkında sistem üzerinden otomatik tutanak oluşturulacağı ve 2022 yılı egzoz emisyon ölçümü yaptırmama cezası olarak 2 bin 815 TL ceza uygulanacağı bildirildi.