Şanlıurfa trafiğinin kilitlendiği Abide Kavşağında yeni düzenleme için Büyükşehir Belediyesi hummalı çalışma başlattı.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi

Şanlıurfa'nın tam kalbinde yer alan ve 5 farklı bulvarın bağlantısını sağlayan Abide Kavşağına iş makineleri girdi. İnşaat çalışmaları için şantiye kuruldu. Mühendisler gece gündüz çalışmaya başladı. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte her gün yüz binlerce aracın kullandığı Abide Kavşağı’nda trafik yükünün önemli ölçüde rahatlatılması hedefleniyor.

Yaklaşık 6 ayda tamamlanması planlanan Abide Kavşağında yapılacak 2 köprülü kavşakla trafik hiç durmadan akışına devam edecek.
Abide Kavşağındaki yeni düzenlemede 18 Mart Çanakkale Caddesi ve İpekyolu Bulvarı’ndan Diyarbakır yoluna köprüyle bağlantı yapılarak, trafik akışının direkt sağlanacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül sosyal medya hesabından projenin videosunu paylaşmış ve şöyle demişti; “Şehir merkezinde yer alan Abide Kavşağı'nda trafiği azaltacak bazı düzenlemeler üzerine çalışıyoruz. Şanlıurfa'nın tam kalbinde yer alan ve 5 farklı bulvarın bağlantısını sağlayan bu bölgeyi yeni bir projeyle rahatlatacağız” 
İşte O Video