Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Trambüslerin Eylül’ün sonu veya Ekim’in başında trafikte görülmeye başlayacağını söyledi

“Biz geldiğimizde trambüse hiç başlanmıştı bile. Ortada hiç bir şey yoktu.” diyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Şanlıurfa, Başkan Beyazgül İle Değişim Yaşıyor Şanlıurfa, Başkan Beyazgül İle Değişim Yaşıyor

"TRAMBÜSLE İLGİLİ HEM MAHKEMEDEN HEM FAKÜLDEN RAPOR İSTEDİK GELEN RAPORA GÖRE HAREKET ETTİK"

Trambüs, Şanlıurfa’nın kangren olmuş sorunu değil miydi? Trambüslerle ilgili biz inceleme yaptık. Birincisi mahkeme kararıyla bir tespit yaptırdık. Dediler ki ’25 metre trambüs rantabıl değil. Bazı yerler de sıkıntı oluşturuyor. Bazı mekânların yıkılması gerekiyor. Tarihi yerler içerisinde geçiyor. Bu tarihi yerlerin kamulaştırılması mümkün değil.

Bu mahkeme kararıyla yaptığımız incelemeyle yetinmedik. Yalova’da Fakültede ulaştırmaya bakan ilgili birimden de bir rapor aldık. O da aynı raporu yazınca trambüsün kısaltılması gerektiği konusunda biz girişimde bulunduk. 

"GELDİĞİMİZDE TRAMBÜSE HİÇ BAŞLANMAMIŞTI BİLE"

Fakat trambüse geldiğimizde hiç başlanmamıştı bile. Ortada hiçbir şey yok. Hal böyle olunca yine Karakoyun Kavşağı ve Piazza Kavşağında olduğu gibi yaptık. Müteahhit firmayı çağırdık. Ya yaparsın ya da fes ederiz. İhalelere giremezsin dedik. Onu da bu şekilde çözdük. Şimdi trambüs inşallah Eylülün sonu veya Ekimin başında önemli bir kısmı trafiğimiz içeresinde görülmeye başlanacak.”