Ancak verilen hiçbir tarihe troleybüsler Şanlıurfa’ya gelmedi. Troleybüsleri için bu kez troleybüsleri üreten firma tarih verdi. Bozankaya A.Ş.’den yapılan açıklamada filonun tamamının 2023 yılında hizmete gireceği duyuruldu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için şehrin şartlarına uygun olarak üretilen, dünyanın ilk kısmi katenerli işletilen, sınırsız menzile sahip bataryalı troleybüsler, katener hattına bağlı kalmadan 50 km menzil yapabiliyor, hareket halindeyken şarj edilebilen bataryaları sayesinde de sınırsız menzile sahip.

trabüsler için yeni tarih

BEYAZGÜL: TRAMBÜSLERİMİZ GELİŞİ HER SEFERİNDE ŞANSIZLIĞA UĞRADI

Bu arada her defasında geleceği tarih açıklanan trambüs için verilen tarihlerde gelmemesini Kanal Urfa’da Ferhat Özer ile Yüz Tüze Siyaset programda cevaplayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Trambüs bir şansızlığa uğruyor her zaman. Bize söylenilen zamanlarda getiremediler. Ancak trambüsleri çok kısa bir zamanda göreceğiz Urfa’da. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Fabrikada takibini yapıyoruz. Çok yakın zamanda 2 tanesi gelecek ve yolcu taşımaya başlayacak. Ondan sonra da trambüslerin tamamını almış olacağız.

BEYAZGÜL: BİZ GÖREVE GELDİĞİMİZDE TRAMBÜSLE HİÇ BAŞLANMAMIŞTI, ORTADA HİÇ BİR ŞEY YOKTU

Eksi 5 Derecede 4 Gündür Elektriksizler Eksi 5 Derecede 4 Gündür Elektriksizler

Biliyorsunuz trambüslerimizin boyunu kısaltık. Trambüslerimizin boyunu kısalttığımız için artık duraklarını da kısaltıyoruz. Bunu talimatını verdim. Birçok esnafın önünü kapatıyordu. Şimdi bu duraklardaki kısaltmayı da Ulaştırma Daire Başkanlığımız kısa bir sürede bitirmiş olacak. Ben göreve geldiğimde trambüse hiç başlanmıştı bile. Ortada hiç bir şey yoktu.” demişti.