Tüm - İş Konfederasyonu Tüm Emek İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Şahin Şanlıurfa’ya geldi.

Genel Başkan Mahmut Şahin Şanlıurfa’da gündeme dair sorunları dile getirdi. Üyelerin yaşadığı sorunları dile getirerek özel bir mekânda basın toplantısı düzenlendi.

Başkan Şahin Haklarında çıkan iddialara sert yanıtlar verdi.

Urfa'da Telefon Dolandırıcılığı Operasyonunda 4 Tutuklama Urfa'da Telefon Dolandırıcılığı Operasyonunda 4 Tutuklama

Mahmut Şahin yaptığı açıklamada :

 “Biz işçiler adına birtakım çalışmalar yapacağız ve işçide tercihini yapacak yetkiyi verecek biz böyle diyerek yola çıktık, böyle hesaplar yaptık fakat günümüzde itiraf edeyim bu hesapların hiçbiri tutmadı. Çünkü Türkiye’de sendikacılık kitapta yazıldığı gibi yapılmıyor.
Ceylanpınar Merkezli Çalışanlarından bir sendika kurduk Tüm Emek İş Sendikası adı altında. Sendika kurulduğundan belli şirazesinde çıktılar. Üye kaybettikçe kendilerini de kaybetmeye başladılar.
“ÖZ ORMAN SENDİKASI DEVLETİ KÜÇÜMSÜYOR”
TİGEM’de Öz Orman Sendikası yetkilisi Tüm-İş Sendikası için türedi bir sendika çıktı ifadesini kullandı tabi türedinin anlamını bilmiyor kendince hakaret ediyor, aşağılıyor yani devleti küçümsüyor devlet nereden çıkmış bir sendikaya izin vermiş ve bu sendikada faaliyete bulunuyor.
“NE HADDİNE DEVLETİN GÖREVDEN ALMASINA TALİMAT VERMEN”

TİGEM’de yetkilidir ama TİGEM’in sorunlarını bilmez yalnız TİGEM’in yönetimi yanında olduğu için TİGEM’in genel müdürünün görevden alma derler yani ne haddine devletin görevden almasına bakana talimat verir gibi alma demen.
Öz Orman Sendikası Başkanı, Tüm-İş Sendikasını töhmet altına koyup bu kez şahsıma yönelik bir takım İthamlarda bulundu. Güya ben, Bir kargo şirketi kurmuşum sonra bu kargo şirketine acenteler toplamışım her acenteden 25-30 milyon lira almışım sonra kayıplara karışmışım Şanlıurfa emniyetine kendimi ihbar ediyorum 25-30 milyon tokatlamışım beni yakalasınlar o insanların mağduriyetlerini gidersinler.
Çıkan iddia ve iftiralardan dolayı suç duyurusunda bulunduk maddi, manevi dava açtık. Şahsıma diyebilirsin ama Tüm-İş lafını ettiğin zaman burada bir camia var ve bu camia senin parayla tuttuğun adamlardan oluşmuyor. Bu iddiaların altında kalacaklar bundan sonraki söyleyecek iddialarda hepsi havada kalacak. Çok şükür sendikacılıkta hiçbir tarafa eğilmedik, bükülmedik ne siyasiye, ne bürokrasiye yasalar çerçevesinde herkes işini yapsın dedik” ifadelerini kullandı.