81 İlde Kaçak İçki Operasyonu: 23 Ton Alkole El Konuldu 81 İlde Kaçak İçki Operasyonu: 23 Ton Alkole El Konuldu

Hayatını Türk mutfak kültürünün unutulmamasına adayan ve şimdilerde Türkiye'nin Mutfağı ve Şefin Özel Konuğu programında sunuculuk yapan,iş hayatındaki başarılarıyla tanınan TÜRES derneğinin kurucusu, genel başkanı Ramazan Bingöl,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sn.Bilal Erdoğanı ziyaret ederek sektörümüz hakkında çeşitli istişarelerde bulundum."dedi.

Bu arada Şanlıurfa Birecikli olan  Ramazan Bingöl, MÜSİAD yönetim kurulu asil üyelsi.

RAMAZAN BİNGÖL KİMDİR?

1967 yılında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğan Ramazan Bingöl küçük yaşta ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı.

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Ramazan Bingöl eğitimine halen devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde bir yandan eğitimine devam eden Ramazan Bingöl, bir yandan da Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinin unutulmaması ve yeniden hatırlanması için çalışmalar yapıyor.

Aile şirketinde 20 yıl boyunca çalışan Ramazan Bingöl gönül verdiği gıda ve restoran işletmeciliğine kendi adı ve markası ile devam ediyor. Şuan Ramazan Bingöl Et Lokantası markası ile 4 tane işletmesi bulunuyor.

2004 yılında bir grup girişimci iş adamıyla birlikte Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği'ni (TÜRES) kurdu. Halen TÜRES Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şu an aktif olarak TÜRES Genel Başkanlığı, TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi üyeliği, İTO Meclis Üyeliği ve Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini icra ediyor.