Vali Şıldak: “Temeli Atılan 4 Bin 469 Kalıcı Konuttan 897'sini Aralık Ayında Teslim Etmeyi Planlıyoruz” Vali Şıldak: “Temeli Atılan 4 Bin 469 Kalıcı Konuttan 897'sini Aralık Ayında Teslim Etmeyi Planlıyoruz”

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Ankara'da vefat eden Türk siyasi hayatının en önemli isimlerinden eski Devlet Bakanı Necmettin Cevheri için bugün TBMM'de tören düzenlendi.

Törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun ile çok sayıda eski ve yeni milletvekili katıldı. Cevheri'nin biyografisinin okunmasının ardından 1 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Dua okundu, ailesi taziyeleri kabul etti.

Cevheri'nin cenazesi İsmet Oğultürk Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

Cevheri'nin ailesi taziyeleri cuma gününe kadar Ankara'da kabul edecek. Şanlıurfa’daki taziler ise cumartesi ve pazar günü Abdurrahman Yavuz  Taziye Evi’nde kabul edilecek.