Türkiye'nin ilk Türk Astronotu Alper Gezeravcı'nın, Urfa'ya gelp öğrencilerle buluşmasını İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hiç bir duyuru yapmaması tepki çekti.

Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Türkiye'nin ilk Türk Astronotu Alper Gezeravcı'nın Urfa proğramını Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından da paylaşılmaması kentte şaşkınlık yarattı.

Gezeravcı ise Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda öğrencilerle bir araya geldiği proğramda uzaya gitme sürecini anlattığı öğrenildi.

Gezeravcı'nın proğramda öğrencilerin sorularını da cevapladığı bildirildi.

Alper Astronat

ürkiye'nin ilk Türk Astronotu Alper Gezeravcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şu ifadeleri kullandı; "Uluslararası Uzay İstasyonu'nda gerçekleştirdiğimiz görev sadece bir bilimsel başarı değil, aynı zamanda ülkemizin geleceğine ilham kaynağı olma misyonunu da taşıyor. 

Bu bilinçle, Türkiye'nin dört bir yanındaki hayallerini Dünya ile sınırlı tutmayan gençlerimizle buluşmaya devam ediyoruz.

Sıradaki rotamız; Elazığ ve Malatya’ydı.

İnanıyorum ki bugün bizleri pür dikkat dinleyen arkadaşlarımız, ilerleyen yıllarda bugün tahayyül edemeyeceğimiz hayalleri gerçeğe dönüştürecekler."

Editör: Urfadasin Haber