Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nün açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

Milli imkanlarla geliştirilen Togg, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından banttan indirildi.
İlk Togg akıllı cihazını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kullanırken, Togg çalışanları ve katılımcılar büyük coşku yaşadı.
Togg'u üretim bandından alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu kırmızı renkli araçla törenin yapıldığı salona giriş yaptı.

SATIŞLARIN MART AYINDA BAŞLAMASI FİYATININ DA ŞUBAT'TA AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Şanlıurfa'da Yeni Hat Güzergahı Belli Oldu Şanlıurfa'da Yeni Hat Güzergahı Belli Oldu

Togg için 2018’de başlayan macerada sona gelinirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobilin 2023'ün ilk çeyreğinin sonunda yollarda görülmeye başlanacağını söyledi. Togg’un fiyatının 2023 Şubat aynda açıklanacağını belirten Erdoğan ” Mart ayında pazara çıkacak ürünün bugünden fiyatının ilanı mümkün değildir. Sanıyorum Şubat ayında Togg'un fiyatı açıklanacaktır. Hiç telaşa gerek yok.”dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLK SİPARİŞİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un onaylı ilk seri üretim aracını satın almak için siparişini tekrar iletti. "Alacağımız otomobilin rengine refikam Emine Hanım’la istişare edeceğiz, sonra karar vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şimdi ne diyorlar, bunu kim alacak. Satamazsınız. Şimdi bunu söylemeye başladılar. Bunun cevabını da onlara milletimiz verecek. Togg’un onaylı ilk seri üretimi aracını satın alma siparişini buradan firmamıza tekrar iletiyorum. Az önce üretim bandını gezerken farklı renklerdeki otomobilleri gördüm. Her biri ayrı güzel.

Alacağımız otomobilin rengine refikam Emine Hanım’la istişare edeceğiz, sonra karar vereceğiz. Milletimin Togg’a büyük teveccüh göstereceğinden şüphe duymuyorum. Kamu ve özel sektör bankalarının yöneticilerine vatandaşın Togg’u rahatlıkla alması için ellerini taşın altına koymasını istiyorum."