Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Mahmut Kaya'nın da konuşmacı olarak katıldığı Erzincan'daki panelde deprem edebiyatı üzerine konuşma yapılarak, depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlar yâd edildi.

Türkiye Yazarlar Birliği 45. yılında Ankara’dan Ardahan’a Kültür Kervanı etkinliği düzenledi. Kültür Kervanı etkinliği çerçevesinde Erzincan’da çeşitli programlar düzenledi.

Şanlıurfa’da Özel Öğrenciler Polis Oldu, Telsizden Anons Çekti Şanlıurfa’da Özel Öğrenciler Polis Oldu, Telsizden Anons Çekti

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi tarafından Erzincan’da organize edilen programlar dolu dolu geçti. İlk olarak şehir gezisi yapıldı. Daha sonra resmi ziyaretler, Erzincanlı yazarlarla buluşma ve Merhum Rıfkı Kaymaz yâd edildi.

Etkinliklerde son olarak Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi Kültür Evi’nde Deprem Edebiyatı Paneli gerçekleştirildi. Panelin yöneticiliğini Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım Payam yaptı.

Panele konuşmacı olarak Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Enver Çapar, Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Fahri Tuna, Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir ve Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Mahmut Kaya katıldı.

Düzenlenen panelde deprem edebiyatı üzerine konuşma yapılarak, depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşları yâd edildi.
Deprem Edebiyatı Paneli toplu fotoğraf çekiminin ardından şiir şöleni ile sona erdi.AW044792_01