Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da depremzede çiftçilere ziyarette bulundu.

Bayraktar ve beraberindeki heyet, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Şanlıurfa'ya geldi.

Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve ilçe Ziraat Odası Başkanlarıyla Haliliye Ziraat Odası Konuk Evinden kalan depremzedelerle bir araya gelerek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Deprem Bölgelerindeki İşletmelere 1 Milyon TL Faizsiz Kredi Desteği! Deprem Bölgelerindeki İşletmelere 1 Milyon TL Faizsiz Kredi Desteği!

Bayraktar, kentteki çiftçilerin hasar ve ürün kaybı hakkında bilgi aldı. Bozova ilçesi kırsalında evi ve ahırı yıkılan bazı depremzedelerle de görüşen Baykartar, "Kentteki yıkım ve tahribatı yerinde inceledim. Şanlıurfa'da depremzedeleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Omuz omuza vererek yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremzede çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Köylerimizi, kırsal yaşamı yeniden canlandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

Bayraktar, depremin etkilediği kentlerde temaslarını sürdüreceğini belirtti.