Şanlıurfa'da her nekadar cehaletin sac ayağını "Siyaset-Aşiret-Cemaat" oluştursa da Avukat Gönenç Gürkaynak'a göre; Şanlıurfa ile ilgili "sorunların derinliği" bam başka.

Ünlü Avukat Gönenç Gürkaynak, Şanlıurfa Barosunda verdiği konferanstan sonra yaptırdığı Göktepe İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti, öğrencilere kütüphane sözü verdi.

Şanlıurfa Barosu başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve çocuk hakları merkezi ile beraber okulu ziyaret eden Avukat Gönenç Gürkaynak" Öğrencilerle, hakkını bilmek, adalet ve avukatlık konularında sohbet ettik. Baromuz kitaplar gönderiyor. Ben kütüphanelerini yaptıracağım. 

10-15 seneye aralarından ne avukatlar, doktorlar, pilotlar, askerler, futbolcular çıkacak. Futbolcu ne alaka, demeyin. Bir tanesi futbolcu olacakmış. Onu da yazmasam olmazdı. Bugün biz üniversitede hukuk okuyup avukat olmak isteyenlerin sayısını arttırmış olabiliriz. 

Şanlıurfa barosundaki meslektaşlarıma, beni barodaki genç meslektaşlarımla sohbet toplantımdan sonra yaptığım bu ziyaretimde yalnız bırakmadıkları için ve okula destekleri icin huzurunuzda teşekkür ederim." dedi.

ÜNLÜ AVUKATIN GÖZÜNDE İŞTE ŞANLIURFA'DAKİ SORUNLARIN DERİNLİĞİ

Cübbeli Ahmet Şanlıurfa Sohbetinde Ne Anlattı ? Cübbeli Ahmet Şanlıurfa Sohbetinde Ne Anlattı ?

"Şanlıurfa ile ilgili kimi sorunlu konuları şanlı şehirden ayrıldığım bu günde iletmiş olayım. Baro, okul, kebap, müzik her şey güzel ama, sorunların derinliğini söylememek de samimiyetsizlik olur.  

Üzerinde en çok zar atılan, her an destabilize edilen ilimiz, Şanlıurfa. 

Adana, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Hatay gayet kalkınmaya dönük yürüyebilirlerken, geride kalan ilimiz, Şanlıurfa.

Eğitim sorunu en yüksek olan, okula en fazla ihtiyac duyan ilimiz Şanlıurfa.

Şehrin ta göbeğinde, Urfa Lisesi'nin karşısında, Çulcuoğlu var.  Baklavası mükemmel. Buyurun gidin bir baklava yiyin. Camdan baktığınızda bir alt geçit göreceksiniz. Orada son selde 8 kişi boğularak öldü. Şehrin göbeğinde. 8 kişi. Yağmurdan.

Havaalanına giderken yol kenarına üzülmüş bitmez yepyeni binalara bakın. Şanlıurfa'nın türkülerdeki fıstık bahçeleri, nar bahçeleri, türkülerde kalmış. Tarım arazileri beton deryası olmuş.

Memleketcilik yapmadan, başkası yapsın demeden, elden geldigince oraya yardım etmemiz, eğitime dönük yardımı coşturarak olağanüstü bir tarihi barındıran bu kadim toprakları yeşertmemiz gerek.

Hoşça kal Şanlıurfa. Yine geleceğim. Mehmet'le."