İstanbul’dan Şanlıurfa’daki 5. Uluslararası Kitap Fuarına gelen ve Yazar Kazım Gülençyüz: “Kitaplarımız Bediüzzaman Said Nursi’nin fikirleri işleyen kitaplar, cemaatler en sonda ise öncesi ve sonrası diye çıkan yeni bir kitabımız var buda 15 Temmuz diye. Türkiye’nin düzelmesi gerekiyor ve buda ancak demokrasi, adalet ve hukuk ile gerçekleşir” dedi.

Gülençyüz. “Kim olursa olsun mutlak manada demokrasi, adalet ve hukuka hassasiyet göstermesi lazım. Kitap fuarları bu anlamda zaten çok faydalı oluyorlar. Kitapların tekrar gündeme gelmesi ve okunması konusunda ne kadar çok etkinlik yapılırsa o kadar çok faydalı olacaktır. Bediüzzaman Said Nursi diyor ki bizim üç düşmanımız var ‘’Birincisi cehalet onu ancak eğitim ile ikincisi ise ilim ile bertaraf edebiliriz, diğer düşmanlarda fakirlik ve itilaf ile bertaraf edebiliriz’’ Bu anlamda kitap fuarlarında okumaya ilgiyi artırmaktır. Fuarlar özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin hayatına kitabı taşımak için son derece faydalıdır” diye konuştu.

Şanlıurfa'da büyük deprem Şanlıurfa'da büyük deprem

5. Uluslararası Kitap Fuarında stant açan ve kitaplarını okuyucuları ile buluşturan Yazar Hasan Güneş ise: “Hayatın gerçeklerini unutmamak gerekiyor. Bu hayat ile birlikte ahiret hayatı ’da var. Yaptığımız iyi ve kötü şeylerin sorulacağı bir süre var. İnsanları kırmamak, üzmemek insanlara faydalı olmaya çalışmak en büyük prensiptir. Şu alem ve şu dünyada yaratıcının varlığı, birliği bize merhameti ve hidayeti sonsuz deliller ve nimetlerle dolu olduğunu gösteren hayat prensiplerinden birisidir. Kitaplar insanların bakış açısı için önemli. Bediüzzaman hazretleri ‘’aklın nuru fen ile, dilin yolu nur ilimleridir’’ der. Bu iki hakikatin bir araya getirdiği kitaplar ilham alınacak kitaplar” ifadelerine yer verdi.

Özel Haber:Payam Kaya