DNA HASARINI ÖNLER

Antioksidan bakımından zengin olan kırmızı lahana, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak DNA hasarının önüne geçer.

KANSER RİSKİNİ AZALTIR

Kırmızı lahana, içerisindeki bileşenler sayesinde kansere karşı koruyucu etki gösterir. Sabah'ın haberine göre, içerisindeki indol-3 karbinol ve sülfür sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunu önler.

Kara Lahana Salata

Şanlıurfalı Yusuf Özel, 13 Yaşında 13 Kiloya Ulaştı Başarılı Operasyonla Sağlığına Kavuştu Şanlıurfalı Yusuf Özel, 13 Yaşında 13 Kiloya Ulaştı Başarılı Operasyonla Sağlığına Kavuştu

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

Diyet sürecini kolaylaştıran en etkili besinlerden biri olan kırmızı lahana, tokluk hissini artırır ve kilo kontrolüne yardımcı olur.

KAN ŞEKERİNİ DENGELER

Lif bakımından zengin olan kırmızı lahana, kan şekerinin dengelenmesini sağlar ve diyabet riskini azaltır.

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR

Kırmızı lahana içerisindeki kalsiyum, magnezyum ve K vitamini gibi besin maddeleri sayesinde kemik sağlığını korur ve geliştirir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Bağışıklık sistemini güçlendiren, bol miktarda C vitamini içeren kırmızı lahana, vücudu hastalıklara karşı korur.

VÜCUTTAKİ İLTİHABI AZALTIR

Kırmızı lahanadaki bileşenler vücutta iltihap oluşmasını engeller. Bu sayede kan değerin tahlillerinde CRP koduyla görülen iltihap oranı azalır. İç organların iltihaptan korunması sağlanır.

KALP SAĞLIĞINI KORUR

Potasyum bakımından zengin olan kırmızı lahana bu özelliği sayesinde kalp sağlığını korur. Kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.

B12 VİTAMİN EKSİKLİĞİNİ BİTİRİR

B12 toplumda en sık görülen vitamin eksikliklerinden biridir. Kırmızı lahana, B12 bakımından zengin olması sayesinde günlük ihtiyaç duyulan B12 vitaminini karşılar.

Editör: Urfadasin Haber