ÜST ÜSTE 5 İHALE YAPILDI AMA BİR SONUÇ ALINMADI

Yıllardır boşaltılıp yıkımına başlanan sanayi sitesi, üst üste yapılan 5 ihaleye rağmen şehrin göbeğinde çöplüğe dönüştü,  madde bağımlıların mekanı haline geldi. Her ne kadar adı hızlandırılmış kentsel dönüşüm projesi olsa da bahsi geçen projeyle ilgili 10 yıldır bir arpa boyu yol alınamadı.

TOKİ ANLAŞMA YAPTIĞI MÜLK SAHİPLERİNİ MAĞDUR ETTİ

Eski sanayi bölgesindeki pislik ve görüntü kirliliği çevredeki yapıları da olumsuz etkilediği gibi TOKİ ile antlaşma yapan mülk sahiplerini de çok mağdur ediyor.  Mülk sahiplerine 6 ayda bir aylık,  900 TL kira ödemesi yapan TOKİ, yükselen enflasyona rağmen kira ödemesine yüzde 10 zam yaparak ödediği miktarı 6 ayda bir 1000 TL’ye çıkardı. Projeyi bir an önce bitirmeyen TOKİ, bu komik kira ödemesiyle eski sanayideki mülk sahiplerini mağdur ediyor.

TOKİ SORUNU BÜYÜKŞEHİRE, BÜYÜKŞEHİR SORUNU TOKİ’YE ATIYOR

Mülk sahiplerinin, TOKİ yetkilileri ile görüştüğünde sorunun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklandığı cevabını aldığı, Büyükşehir Belediyesi ile görüştüğünde de sorunun TOKİ’den kaynaklandığı cevabını aldığı öğrenildi. 
Mülk sahiplerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile görüşmek istediğinde ise “Yanıma gelmeyin bu benim işim değil” dediği iddia edildi.

Vali Ayhan 10 Ölü 16 Bina Çöktü Vali Ayhan 10 Ölü 16 Bina Çöktü

MÜLK SAHİPLERİ ORTADA BIRAKILDI

TOKİ ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından dikkate alınmayan Aşağı Sanayi Sitesindeki mülk sahipleri yaşadıkları çaresizliği, CİMER’e taşıdılar. Ancak, CİMER’in de “ TOKİ’ye ulaşın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ulaşın.” cevabı verdiği ileri sürüldü.