"AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE TAŞIYACAĞIM"

Şanlıurfa’da seçim sonuçlarına itirazlar devam ederken Urfadasin haber sitesine konuşan  Abdulkadir Aslantaş kendisinin de itirazda bulunduğunu ancak itirazının reddedildiğini söyledi. Aslantaş, yaşadığı seçim sonucunu AİHM’e taşıyacağını belirtti. 

“KENDİ OY KULLANDIĞIM SANDIKTA BANA HİÇ OY ÇIKMADI”

Şanlıurfa Suruçlu olan Abdulkadir Aslantaş 14 Mayıs 2023 günü oyunu  Karaköprü Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nde kullandı. Oy kullandığı sandıkta kendi hiç oy çıkmadığını belirten Aslantaş,  “Benim oy kullandığım sandıkta bana hiç oy çıkmadı. Hadi diyelim kim hiç kimse oy vermedi. Ama en azından benim oyum nerede?” ifadelerini kullandı.

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİNDEKİ OY SAHNESİ 14 MAYIS 2023 SEÇİMLERİNDE GERÇEK OLDU

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı Abdulkadir Aslantaş’ın yaptığı bu açıklamayla, 45 yıl önce çekilen Züğürt Ağa Filmindeki Oy Sahnesi yeniden gündem oldu. 

“BANA OY VERENLER VERDİKLERİ OYUN FOTOĞRAFINI ÇEKİP YOLLADILAR BU SAYIDA 18 BİN 750. BU OYLARIM NEREDE?”

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı Abdulkadir Aslantaş açıklamasında; “ Seçimde bana oy veren 18 bin 750 kişi verdikleri oyun fotoğraflarını çekip bana yolladılar. Daha fotoğraf çekip atmayanlar hariç bu rakam. Ama bana seçim sonucunda çıkan oy ne? 2 bin 519. Bu nasıl iştir. 

“BOZOVA’DA BANA 2 SANDIKTA VERİLEN OYLARIN TAMAMI YOK”

Mesela Bozova'nın 2 sandığının birinde bana 491 oy, bir sandıkta ise 277 oy verildi. Oy verenler fotoğraf çekip atmışlar bana. Ama bu oyların da tamamı ortada yok.  Ve benim oy kullandığım sandıkta benim oy yok. Çünkü bana kendi kullandığım sandıkta oy çıkmadı.

“DEMOKRASİ VAR AMA DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLMADI”

Şimdi diyeceksiniz ki onu nereden biliyorsunuz. Çünkü o sandıktan bana hiç oy çıkmamış. Ben buradan Şanlıurfa Halkına kucak dolu selamlar gönderiyorum. Diyorum ki;  demokrasinin olduğu bir ülkede yaşıyoruz ama demokratik bir ortamda seçimin olmadı. Çünkü bu durum bun belirtileridir.

BEN SAHADA KAZANDIM AMA MASADA KAYBETTİM

Başkan Ekinci’den Vekil Yazmacı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti Başkan Ekinci’den Vekil Yazmacı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Ve şöyle diyorum; Şanlıurfa halkı ben sizlere söz vermiştim. 1 oy alsam da ben sizlere teşekkür ediyorum. Ben 1 oy almadım. Ben sahada kazandım ama masada kaybettim. Bunu Şanlıurfa halkının vicdanına bırakıyorum.”dedi.