TBB tarafından düzenlenen Kurgusal Duruşma Yarışması’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi elemelerinde Urfa Barosu ekibi, çeyrek finali geçerek yarı finale yükseldi. 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması, 60 baronun katılımıyla 7 coğrafi bölgede eş zamanlı olarak yapıldı.

Kura çekimleri ile başlayan yarışmada takımlar aynı olay kurgusu üzerinden iddia ve savunma makamlarını canlandırırken, yargıç masasında da jüri üyeleri oturdu.
Urfa Barosu, Diyarbakır Barosunun ev sahipliğinde yapılan Güneydoğu Bölge yarışmasında birinciliği az farkla Batman Barosu’na kaptırdı ve bölge ikincisi oldu. 

urfa barosu yarışma 2

Eyyübiye’de Bir Park Daha Tamamlandı Eyyübiye’de Bir Park Daha Tamamlandı

Urfa Barosunu temsilen büyük bir özveriyle hazırlanarak yarışmaya katılan stajyer avukatlar Mehmet Badıllı, Merve İlkme, Emine Taş, Saniye Akan önümüzdeki günlerde yarı finallerde yarışacak. Urfa Barosu, yarı finalde de derece elde etmesi durumunda Türkiye derecesi için 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek finalde katılacak.

Urfa Barosunu temsilen yarışmaya katılan stajyer avukatları, Urfa Barosu Eğitim Kurulu hazırlıyor.