Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Ocak Ayı Enflasyonu Açıklandı Ocak Ayı Enflasyonu Açıklandı

Şanlıurfa'daki en önemli yatırımlar arasında yer alan ve 8.500 dekar alanda kurulan TDİOSB'de 532 adet besi işletmesi ve üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik 8 sanayi tesisi faaliyet gösterecek.

Halı hazırda 152 adet besi işletmesi ve 4,6 Megawat gücündeki biyogaz tesisinin faaliyette olduğu TDİOSB, tamamlandığında 8 bin 100 kişilik istihdam ve bir besi döneminde yaklaşık 47 bin 700 ton karkas et üretimiyle hem Şanlıurfa hem de  ülke ekonomisine katkı sunacak.

Bu arada, bütçesinden güncel değerle yaklaşık 500 milyon lira kredi kullandıran Tarım ve Orman Bakanlığı, altyapı inşaatları kapsamında TDİOSB alanında, 62 kilometre yol, 44 bin metrekare kaldırım, 56 kilometre içme suyu hattı, 25 kilometre yağmur suyu hattı, 55 kilometre elektrik hattı, 12 kilometre çevre duvarı, 532 besi işletmesi parselinin kazı ve dolgusu olmak üzere toplamda 9 milyon metreküp kazı işi gerçekleştirerek, parsellerin altyapısını hazır olarak yatırımcıların kullanımına sundu.