Şanlıurfa Büyükşehir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kKadrolu işçilerin tüm hak ve alacaklarının hesaplandı ve mağdur edilmediğini açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa’da Hırsızlık Suçuna Rekor Ceza! Şanlıurfa’da Hırsızlık Suçuna Rekor Ceza!

Emekli maaşı ve kıdem tazminatının tüm kamu personeline uygulanan yasal mevzuat çerçevesinde hesaplandığını hatırlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi açıklamasına şu ifadelere yer verdi;
 “Bugüne kadar kadim şehrimize Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet vermiş ve emek vermiş “Kadrolu işçi” kardeşlerimize en içten teşekkürlerimizi borç biliriz. Bazı sosyal medya hesaplarında gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgilere yer verilmektedir. Emekli maaşı ve kıdem tazminatı tüm kamu personeline uygulanan yasal mevzuat çerçevesinde hesaplanmaktadır. Bu yasal mevzuat çerçevesinde kadrolu işçi kardeşlerimizin tüm hak ve alacakları hesaplanmış ve mağdur edilmemişlerdir. Örneğin kurumumuzda bir kamu işçisi çalışanımızın son aldığı maaş 13 bin 950 TL iken, emekli maaşının 11 bin 100 TL, emekli tazminatı ise 400 bin 150 TL olarak hesaplanmıştır. Gerçeğe aykırı beyanlara itibar edilememesi hususu kamuoyunun bilgisine sunulur.”dedi.