Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, emekliliği gelenleri, emekli olmayınca ilçelere ve Hayvan Barınağına sürgün ettiği iddia edildi. 

 Yasaya göre bir personelin emekliliği gelmiş olsa bile 65 yaşına kadar çalışma hakkı bulunmasına rağmen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin personellerini emekliliğe zorlaması dikkat çekiyor. 

Gözden kaçırmayın

Yazar Neşet Bozkurt’tan Malatya Söyleşileri Yazar Neşet Bozkurt’tan Malatya Söyleşileri

İddiaya göre emekliliği gelenlere önce sözlü olarak emekli olmaları teklifi yapılıyor. Emekliliği kabul etmeyenler ise emekliliğe zorlanıyor.  O isimlerden biri de kamuoyunun çok yakından tanıdığı isim olan Gül San. Gül San’ın Ramazan Bayramı’ndan önce Siverek Hayvan Barınağına gönderildiği öğrenildi. Gül San,  Şanlıurfa’dan her gün Siverek’e gidiş dönüş yapıyor.

Bu arada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Abdullah Dut’un ise 64 yaşında olmasına rağmen emekli olmadığı, görevini sürdürmesi çifte standart olarak yorumlanıyor.

 Ömer Faruk Sezer Trafik Tescil Şube Müdürü Oldu

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ı Trafik Tescil Şube Müdürlüğü görevine  Ömer Faruk Sezer getirildi. 
Ömer Faruk Sezer, 2014 yerel seçimlerinin ardından Şanlıurfa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Mobilya Öğretmenliğinden Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Müdürlüğüne getirilmişti.

2015 yılında bu görevden alınan Ömer Faruk Sezer’in İbrahim Gelin getirilmişti. Ömer Faruk Sezer’in uzun bir aradan sonra bu kez  Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ı Trafik Tescil Şube Müdürlüğü görevine  getirildi.

Ömer Faruk Sezer, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkci ile birlikte uzun süre ÖNDER’de görev almıştı. Ömer Faruk Sezer’in kardeşi İsa sezer de Şanlıurfa ÖNDER Yurdunda müdür olarak görev yapıyor.