Şanlıurfa yoğun bir proğram takvimine giriyor. Bir yandandan Türkiye Süper Kupa finali diğer yandan Ramazan Bayramı ve 11 Nisan Kurtuluş Bayramının ard arda gelmesinin oluşturacağı yoğunluk için Urfa Çalışma Grubu'ndan önemli bir öneri geldi.

Şanlıurfa'nın bu önemli yoğunluğun sınavını başarıyla vermesi için önerilerini sıralayan Urfa Çalışma Grubu yaptığ açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''Bu ikinci tecrübemiz olacak. Başarılı, güzel bir organizasyonla Şanlıurfa'nın ismini bir kez daha duyurmayı istiyoruz. Ancak bu defa Seçim sonrasındaki haftada 7 Nisan günü maç, 10 Nisan Ramazan Bayramı ve 11 Nisan Şanlıurfa'nın kurtuluş bayramı arka arkaya geldiği için bir yoğunluk olabileceğini düşünüyoruz. 

NELER YAPILMALI?

Aynı haftaya denk gelen Türkiye Süper Kupa finali, Ramazan Bayramı ve 11 Nisan Kurtuluş Bayramı yoğunluğunu organize edecek bir planlama masası kurulmasını öneriyoruz. 

Şanlıurfa'mız hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yapılan yorumlara Hz. İbrahimAleyhisselâm memleketine yakışır bir ev sahipliği yapacağız inşallah.Bu bağlamda birkaç konuda yetkililere hatırlatma yapma ihtiyacı duyuyoruz.

Şanlıurfa'da Motosiklet Denetiminde Sürücülerine Ceza Yağdı Şanlıurfa'da Motosiklet Denetiminde Sürücülerine Ceza Yağdı

·    Yolcu yükü düşünülerek uçak ek seferlerin artırılması,
·    Konaklama tesisleri ve misafirhanelerin hazır hale getirilmesi,
·    Konukların yeme içme ihtiyaçlarına yönelik önlemleralınması,
·    Bu süreçte uygulanacak fiyatların yetkililer tarafından denetlenmesi,
·    Hijyen konusuna çok dikkat edilerek, ilgililerce gerekli kontrollerin yapılması, 
·    Tüm kamu kurum ve kuruluşların bu planlama masası tarafından organize edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Başarılı geçecek olan bu organizasyonu kent turizmi ve ekonomisine de olumlu katkı sağlayacağını, Şanlıurfa'mızın bu tür organizasyonları yapabileceği adına iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu organizasyon, ilerisi için tarihi ve kültürel mirasın merkezi olan şehrimize büyük katkı sunacaktır.Aynı zamandakentimizin gastronomi alanında Türkiye'nin en önemli şehri olduğunu ispatlayacaktır. ''

Editör: Urfadasin Haber