Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Cem Evinde Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen Aşure etkinliği canlar bir araya geldi.

Etkinliğe İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, CHP Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, CHP Haliliye ilçe eski başkanı İbrahim Halil Alağöz, HDP Urfa İl Örgütü eş başkanları Aliye Kızıldamar, Ahmet Atış,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Gurup Başkan Vekili Faruk Bayuk, Şanlıurfa Kutsal Nur Kilisesi Pastörü Eyyüp Badem ve çok sayıda Alevi vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe katılan HDP Urfa İl Örgütü eş başkanı Aliye Kızıldamar sosyal medya hesabından  “Halkların Demokratik Partisi ( HDP) İl Örgütü olarak  Urfa Sırrın Cemevi'nde  verilen Aşure lokmasına  katıldık  emeği geçenlerin ellerine sağlık. Hak iki cihanda kabul eyleye” paylaşımında bulundu.

HDP Urfa cem evine ziyaret

 Etkinliğe katılanlara aşure ikram edildi.  Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi Başkanı Reşit Burhan misafirleriyle yakından ilgilendi. 

urfalı alevi canlar son

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı yaptığı açıklamada “Alevi Kültür Dernekleri Urfa Şubesi Sırrın Cem Evi yönetimi Bir lokma aşure etkinliğine katıldık. Sevgi, hoşgörü, birlik ve dayanışmanın olduğu bu güzel etkinlik için Cem Evi Başkanı Sn. Reşit Burhan ve yönetimine şahsım ve teşkilatımız adına teşekkür ederim. ”dedi.

Faruk Bayuk da “Alevi kültür dernekleri Şanlıurfa şubesi tarafından düzenlenen Aşure dağıtım Programına Büyükşehir Belediye Başkanımız [email protected] temsilen katıldık.” İfadelerini kullandı.

çetiner

Mazhar Bağlı, Bir Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu Ve Lanetledi Mazhar Bağlı, Bir Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu Ve Lanetledi

CHP Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner “farklılık, bütün olmaya engel değildir. Farklılık zenginliktir.” Şeklinde açıklama yaparken CHP Haliliye ilçe eski başkanı İbrahim Halil Alağöz de "Alevi Kültür Dernekleri ŞanlıUrfa Şubesi'nin düzenlediği "Aşure Lokması" etkinliğine katıldık. Canlarla bir araya geldik."değerlendirmesinde bulundu.

Pastör Eyyüp Badem “Canlarla beraberdim. Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi tarafından yapılan "Aşure" etkinliğine davet edildim. Acılarımızı paylaşarak birlikte barış huzur içinde yaşayalım umudu ile tertiplenen "Aşure" etkinliğinde canlarla, dostlarla bir araya geldik.  Emeği geçenlere teşekkürler. Canlarla bir arada olmak benim için mutluluktur.” yorumunu yaptı.
pastör eyyüp badem