Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Yaylak beldesinde pamuk işleme tesisini ziyaret eden CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Av. Mahmut Tanal, Şanlıurfalı pamuk üreticisinin desteklenmediğini söyledi. Pamukta girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğunu belirten Tanal, kentte maliyetin altında bile müşteri bulunamadığına dikkat çekti. 

MALİYETİ 16 LİRA, SATIŞI 12 LİRA!
Şanlıurfa’da kilogramı16 liraya mal olan pamuğun piyasada 12 liraya satıldığını aktaran Tanal, “Vatandaş burada zararına üretim yapıyor. Eğer bir ülkede, bir şehirde üretim olmazsa orada pahalılık olur, orada enflasyon olur, orada işsizlik olur, orada bereket olmaz, orada huzur olmaz. Bizim hem çiftçimize hem de üreticimize destek vermemiz lazım” dedi. 

Buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu Buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu

PAMUKTA VE FISTIKTA ŞANLIURFALI ÜRETİCİ MAĞDUR 
Pamuğun Şanlıurfa’da bir taban fiyatı olması gerektiğinin altını çizen Tanal, “Karadeniz’de nasıl çayın, nasıl fındığın taban fiyatı varsa Şanlıurfa’da da pamuğun taban fiyatı olmalı, fıstığın taban fiyatı olmalı. Bu şekilde üretimle ilgili taban fiyat verilmediği için Şanlıurfalı hemşerilerim mağdur” diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA MAĞDURİYET BİTİRİLECEK 
CHP’li Mahmut Tanal, iktidar değişikliğinde söz konusu mağduriyetin giderileceğini vurgulayarak, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, Millet İttifakı iktidarında, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında, Şanlıurfalıların bu mağduriyetinin tamamını sona erdireceğiz” ifadelerini kullandı.