Urfa’da, Cinayet Büro Amiri olarak 4 yıl görev yapan ve bir çok olayı aydınlatıp başarılı operasyonlara imza atan Tarikhan Çetiner Sinop İl Emniyet Müdürü oldu.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanmadan önce Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tarıkhan Çetiner, 31 Mayıs 2022 tarihinde göreve başladı.

TARIKHAN ÇETİNER KİMDİR?

1973 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. 1993 yılında Polis Akademisine girdi ve 1997 yılında mezun oldu. Değişik rütbelerde Bolu ve Şanlıurfa illerinde asayiş birimlerinde ve en son Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığında Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele alanında uluslararası ve ulusal çeşitli proje ve programlara katılan ve uzman eğitici olan Tarıkhan Çetiner, özellikle şiddetle mücadele konusunda polis birimlerinin idari ve personel kapasitesinin artırılması çalışmalarına katkı sağladı.

Urfa’nın Eski Valisi Abdullah Erin: Urfa’ya Çok Yakıştı Urfa’nın Eski Valisi Abdullah Erin: Urfa’ya Çok Yakıştı

Ayrıca “Elektronik Kelepçe” Uygulaması, “Kadın Acil Destek (KADES)” Uygulaması ile “Güvenli Okul-Güvenli Gelecek” Uygulamasının projelendirme aşamasında, hazırlanmasında ve tanıtımında çalıştı.

Polis birimlerinde yürütülen iş ve işlemleri yerinde görmek, incelemeler yapmak ve düzenlenen toplantılara katılım sağlamak üzere İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, İspanya, Arnavutluk, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ne “çalışma ziyaretlerinde” bulundu.