CHP'nin 38. Kurultayına doğru tartışmaların odağında olan ve çeşitli polemikler dolayısıyla gündemden düşmeyen Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, kurultaydan sonra genel başkanlığı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunu ve vefasını gösteren birlikte çekirdikleri fotoğrafla geceye not düştü.

Mahmut Tanal'ın sosyal medyada hesabından " İyi akşamlar diliyorum…" notuyla paylaştığı fotoğrafın altına çok sayıda yorum yazılması dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU, KURULTAY SONRASI İLK AÇIKLAMASINI YAPTI: MORALİM GAYET İYİ… HERKESE SELAM VE SEVGİLERİMİ İLETİYORUM

Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nın ardından 812 oy ile Özgür Özel, partisinin genel başkanı seçildi. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası ilk açıklamasını tv100.com yazarı Barış Yarkadaş’a yaptı.

"BAŞARILI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

Kılıçdaroğlu kurultay sonrası verdiği ilk demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Moralim gayet iyi… Herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gün boyunca ziyarete gelen dostlarımız ve partililerimizle görüştük, süreci değerlendirdik. Türkiye’de demokrasinin işlediği tek kurum CHP’dir.

Şanlıurfa, Valileri Siyasetçi Yapıyor ! Şanlıurfa, Valileri Siyasetçi Yapıyor !

Tüm kurumların CHP’deki demokrasiyi örnek alması gerekir. Kurultayda çeşitli tartışmaların olması doğaldır. Ancak bunlar artık geride kalmıştır. Başta genel başkanımız Özgür Özel olmak üzere göreve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızın başarılı olmasını temenni ediyorum.”