Erdoğan'ın Keyifine Diyecek Yok! Erdoğan'ın Keyifine Diyecek Yok!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "28. Dönem Milletvekili Ömer Öcalan’ın 29 Eylül 2023 tarihinde 'Ailelerimizle örgütlü ve özgür yaşamı büyütüyoruz' temalı programa katılarak, 'Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması için mücadele etmekteyiz,

mücadelemiz sayın Öcalan ve Kürdistan özgür olana dek devam edecektir' şeklinde sözler söylediği ve bu sözlerin muhtelif haber sitelerinde yayınladığı tespit edilmiş olup, bahse konu açıklamaların 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında suç unsuru içerdiği değerlendirildiğinden, adı geçen milletvekili hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

ÖMER ÖCALAN: HER SÖZÜMÜZE SORUŞTURMA AÇMAK HUKUK SİSTEMİNİ BÜYÜTMEYECEKTİR

Ömer Öcalan, hakkında başlatılan soruşturma sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Her sözümüze fezleke hazırlamak ve soruşturma açmak ülkede hukuk sistemini büyütmeyecektir.

Bizlere ve halkımıza sistematik bir şekilde saldırmak sonuç vermeyecektir. Sayın Abdullah Öcalan’dan yıllardır ailesi olarak herhangi bir haber alamıyoruz. Sağlığının ve güvenliğinin ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Son 30 aydır herhangi bir görüşme yoktur. 25 yıldır tecrit ağır bir şekilde devam ediyor. Bu durumu her yerde belirteceğim." dedi.