Urfa İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından Müftülük personeline yönelik ‘’Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’’ eğitim semineri verildi.

Şanlıurfa’da 3 Kasım’da  tüm ilçelerde yapılacak olan ‘’Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’’ öncesi eğitim semineri düzenlendi. İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen eğitim seminerine İl Müftüsü Ramazan Tolan,  AFAD İl Müdürü Mahmut Sönmez, İlçe Müftüleri ve Personeller katıldı. 

AFAD Eğitim Şube Müdürü Süleyman Uslu ile Eğitim Şube Şefi konuşmacı olarak katıldı. Seminerde deprem öncesi alınacak önlemler, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ve güvenli bir şekilde tahliyelerin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verildi. 

Polis Abileri ve Ablalarıyla Sinema İzlediler Hamburger Yediler Polis Abileri ve Ablalarıyla Sinema İzlediler Hamburger Yediler

İl Müftüsü Ramazan Tolan,  AFAD yetkililerinde teşekkür etti. ‘’Deprem esnasında içeride kim kaldı. Yıkıntı altında kimler kaldı. Tüm bu olasılıkları düşünmek gerekiyor. İnsanlarımızın bilinçlenerek yaşanılan sıkıntıları üstesinden geleceğine inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.