Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Genel Sekreterliğine Yunus Emre Aksu getirildi. Aksu, daha önce 4 yıl Şanlıurfa OSB Müdürlüğü yapmıştı.

Şanlıurfa’da 2016 ile 2020 yılları arasında Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yapan ve daha sonra olaylı bir şekilde görevden ayrılan Yunus Emre Aksu ŞUTSO Genel Sekreteri oldu.

Odun Ve Kömür Fiyatları Cep Yakıyor! Odun Ve Kömür Fiyatları Cep Yakıyor!

O BELEDİYE BAŞKANI İLE YENİDEN KARŞI KARŞIYA GELİR Mİ?

2016 yılından bu yana Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü olarak görev yapan Yunus Emre Aksu bir belediye başkanı akrabasının yatırımcıyı ilçeden kaçırdığını iddia etmiş ve sonrasında sosyal medya paylaşımını silmişti. Şanlıurfa gündeminde belediye başkanı ve akrabasının kim olduğu merakla beklenirken Aksu, ilerleyen günlerde ise baskılar sonrası istifa etmek zorunda kalmıştı. Başkan, akraba ve istifa üçgeni arasında cevap bulmamış bir çok soru varken, yaşananlar şehir halkı tarafından da tepki toplamıştı.

AKSU, O PAYLAŞIMDA NE YAZMIŞTI

Müdür Aksu ilgili paylaşımında şu sözlerini kullanmıştı: "Bir varmış bir yokmuş. Bir gün bir başkan bölge müdürünü aramız ilçemize yatırımcı gönder gençlerimiz işsiz demiş. Müdür yatırımcıyı göndermiş. Başkanın emmisi oğlu yatırımcıya ortaklık teklif etmiş. Yatırımcı kaçmış onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine"

Yunus Emre Aksu Kimdir?

1982 yılında Kayseri'de doğan Aksu, Eskişehir Atatürk Lisesini bitirdi. Dumlupınar Üniversitesi Seramik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. İş hayatına üretim sektöründe inovasyon, planlama ve verimlilik çalışmaları ile başladı. Kamu, özel sektör ve STK’larda verimlilik, Avrupa Birliği projeleri, kurumsal risk yönetim sistemleri, iç tetkik modellemeleri, stratejik plan, bütçe ve ön mali kontrol sistemleri alanlarında danışmanlık yaptı.

Türkiye genelinde çeşitli üniversite ve STK’larda verimlilik, stratejik yönetim ve planlama, performansa tabanlı bütçe sistemleri, yalın üretim, takım oluşturma, 5S, TPM, SMED, hücresel üretim, iş ve metot etüdü, çekme ve kanban sistemleri, iç tetkik, süreç yönetimi, Kurumsal risk yönetimi, iç tetkik, 6 sigma gibi konularda eğitim ve seminerler gerçekleştirdi.

Evli ve iki çocuk babası Aksu’nun ‘İşletmelerde Verimlilik’ adında yayınlanmış bir de kitabı bulunmakta.

Aksu, Kasım 2015’te Türk Dünyası Vakfı Genel Müdürlüğüne atanmıştı